Gesso Primer

650.00ден

Marabu Gesso Primer е лесен,високо покривен и ниско-апсорбирачки акрилен прајмер на база на вода за идеална подготовка на подлоги за сликање.Прајмерот на Marabu создава мазна површина  за лесна апликација и добро соединување на бои и различни медиуми. Може да се разреди со вода и да се меша со акрилни бои.


На залиха

Се согласувам со условите за замена и враќање на производ