Acryl Color set Pastel 5x100ml

980,00 ден

  • Сет со акрилни бои со сатенски сјај: 5 х 100 мл Акрилни бои (White 070, Lavender 007, Light blue 090, Pink 033, Dark grey 079)
  • Кремасти, лесни за нанесување, добра покривност, брзо се сушат
  • Брилијантни бои, отпорни на светлина, отпорни на времески услови
  • Погодни за работа со шаблони и печати
  • Идеални за сликање на платно, дрво, картички итн., исто така погодна е за креативен дизајн на традиционални занаетчиски материјали како и за часови по уметност

Уште само 1 на залиха

Се согласувам со условите за замена и враќање на производ