Glass

140.00ден

Marabu Glas е транспарентна боја на водена основа која е наменета за стаклени површини.Може да се користи и на други непорозни и полупорозни површини како што се плексиглас,метал,керамика,винил и полипропилен.Бојата е без мирис и не бледее.Садот декориран со бојата може да се мие во машина за садови по 72 часа сушење или со фиксирање во рерна загреана на 160°C, 30 минути.


 


Clear selection