Textil Metallic

330.00ден

Marabu Textil metallic е брилијантна текстилна боја со метален ефект. Густа, погодна за светла и темна ткаенина. Идеална е за слободно цртање но и за цртање со шаблони. За изработка може да користите четка за шаблони, шпакла или ваљак и на крај спрејот за фиксирање Fix-it.

 

Clear selection
Шифра: Недостапно Категорија: