Art Crayon

150.00ден

Marabu Art Crayon се меки,кремасти и многу лесни пигментирани восочни креони кои се растворливи во вода и се со мека и мазна текстура во убаво практично пакување како – “кармин” -( се отвара и затвара со вртење).Боите може лесно да се мешаат или да постигнат акварел ефект со додавање на вода со специјалната четка со воден резервоар.Совршени се за создавање на прекрасни уметнички дела.Наменети се за сликање на хартија,платно,дрво и др.Art креоните ги има во 25 различни бои,од кои два од нив се со металик ефект – златен и сребрен.

Clear selection
Се согласувам со условите за замена и враќање на производ