Acrylic Paints set PASTEL 6×3.5ml

200,00 ден

  • Сет акрилни пастелни бои: 6 x 3,5 мл (pastel yellow, antique pink, pastel blue, antique violet, antique green, light grey)
  • Покривни акрилни бои на база на вода
  • Боите може да се мешаат заедно и да се разредуваат си вода
  • Брзо се сушат, со сатенска мат завршница, отпорни на вода и светлина
  • Погодни за различни подлоги како платно, табла за сликање, хартија, картички, дрво и сл.
  • Веднаш после употребување да се исчисти опремата со вода

Уште само 2 на залиха

Се согласувам со условите за замена и враќање на производ