Fashion Shimmer

390,00 ден

  • Боја во спреј за ткаенина на база на вода за создавање ефекти
  • Без мирис, не избледува, мека на допир
  • Блескави светкави бои
  • Особено убав блескав ефект на темни ткаенини со до 20% вештачки влакна
  • По фиксирање може да се пере до 40 °C
  • Идеален за слободно прскање, со користење шаблон и многу други техники
  • 100 мл
Исчисти
Се согласувам со условите за замена и враќање на производ