Textil Starter Set

930,00 ден

  • Сетот содржи: 6 x Текстил 15мл (Medium yellow 021, Carmine red 032, Medium blue 052, Light green 062, White 070, Black 073), 1 х четка Марабу универзална рамна со големина 8
  • Повеќенаменска боја за цртање или печатење на светли ткаенини
  • На база на вода
  • Може да се перат до 60°C
  • Меки на допир
  • Се фиксираат со пегла или во рерна

Нема на залиха

Се согласувам со условите за замена и враќање на производ