Porcelain & Glass Matt Starter set

1.100,00 ден

 

  • Сетот содржи: 6 x 15 мл Porcelain & Glass Matt (Sunshine yellow 220, Rose pink 133, Raspberry 131, Gentian 057, White 070, Black 073), 1 x Marabu Универзална четка рамна со големина 8
  • Мат боја
  • Може да се мие во машина за садови без фиксирање (макс. 50 °C)
  • Едноставно асликајте, оставете да се исуши, готово!
  • На база на вода, без мирис и отпорни на светлина
  • Различни апликации: сликање, работа со печати и шаблони
  • Идеален за комбинирање со Marabu Porcelain & Glas Painter (може да се пече: 160 °C/30 мин.)
  • Сите бои може да се мешаат заедно
  • За порцелан, керамика, стакло и акрилно стакло

Нема на залиха

Се согласувам со условите за замена и враќање на производ