Porcelain & Glass Glossy

180,00 ден210,00 ден

  • Сјајна боја
  • Може да се мие во машина за садови без фиксирање (макс. 50 °C)
  • Едноставно насликајте, оставете да се исуши, готово!
  • На база на вода, без мирис и отпорни на светлина
  • Различни апликации: сликање, работа со печати и шаблони
  • Идеален за комбинирање со Marabu Porcelain & Glas Painter (може да се пече: 160 °C/30 мин.)
  • Сите бои може да се мешаат заедно
  • За порцелан, керамика, стакло и акрилно стакло
  • 15мл
Исчисти
Се согласувам со условите за замена и враќање на производ