KiDS Little Artist Artist’s Brush set

640,00 ден

  • Сетот содржи: 3 рамни синтетички четки (големина 8, 12, 16), 2 округли синтетички четки (големина 6, 10)
  • Квалитетните четки се погодни за речиси сите бои, како што се уметнички и занаетчиски бои Little Artist, акрилни и текстилни бои и акварели
  • Висококвалитетните влакна овозможуваат богато нанесување на боја
  • Идеален за занаетчиство и сликарство
  • Рачките за четки направени од FSC® сертифицирано дрво

На залиха

Се согласувам со условите за замена и враќање на производ