KiDS Little Artist Starter Box

2.050,00 ден

  • Сè во едно – уметничките и занаетчиските бои и разновидните додатоци гарантираат забава преку сликарство и изработка за млади и стари
  • Сетот содржи: 6 x 36 мл Little Artist (019 yellow, 232 red, 253 blue, 267 green, 070 white, 073 black), 1 x Блок хартија Little Artist (бела, димензија A4, 20 листови), 4 x рамни четки (големина 6, 8, 10, 14), 3 x валјаци, 2 x округли сунѓерести четки за шаблони, 4 x сунѓерести печати во разни форми, 1 x брошура
  • Бојата Little Artist е погодна за многу површини: платно, хартија, картон, камен, полистирен, дрво и теракота
  • Се мие на 30 °C и погоре
  • Без микропластика, без парабен
  • Вегански, без глутен
  • Произведено во Германија

Нема на залиха

Се согласувам со условите за замена и враќање на производ