KiDS Little Artist set, 6x36ml

640,00 ден

  • Сетот содржи: 6 x 36 мл Little Artist (Yellow 019, Red 232, Blue 253, Green 267, White 070, Black 073)
  • Уметничка и занаетчиска боја развиена за деца од 3 годишна возраст
  • Брилијантни бои на база на вода, се суши мат, добра покривност, брзо суши, може да се мешаат една со друга
  • Погоден за многу површини: платно, хартија, картон, камен, полистирен, дрво или теракота
  • Се мие на 30 °C и погоре
  • Без микропластика, без парабен
  • Вегански, без глутен
  • Произведени во Германија

Уште само 1 на залиха

Се согласувам со условите за замена и враќање на производ