KiDS Little Artist set, 12x36ml

1.090,00 ден

  • Сетот содржи: 12 x 36 мл Little Artist (Rosé Beige 029, Yellow 019, Orange 013, Red 232, Pink 033, Violet 251, Blue 253, Dark Blue 053, Green 267, Brown 045, White 070, Black 073)
  • Уметничка и занаетчиска боја направена за деца од 3 годишна возраст
  • Брилијантни бои на база на вода, се суши мат, добра покривност, брзо суши, може да се мешаат една со друга
  • Погоден за многу површини: платно, хартија, картон, камен, полистирен, дрво или теракота
  • Се мие на 30 °C и погоре
  • Без микропластика, без парабен
  • Вегански, без глутен
  • Произведени во Германија

Нема на залиха

Се согласувам со условите за замена и враќање на производ