KiDS T-Shirt Paint Set Party Pack

Original price was: 3.250,00 ден.Current price is: 2.400,00 ден.

  • Сетот содржи: 6 x 80 мл T-Shirt Paint (yellow, red, blue, green, pink, black), 2 x 25 мл Glitter Magic glitter-gold, 2 x 25 мл Glitter Magic glitter-silver, 4 x Textil Marker црни, 8 x рамни четки со големина 8
  • Брилијантни блескави бои за декорирање на светли ткаенини со најмногу 20% синтетика
  • Лесно и брзо нанесување со четка
  • Одлични за работа со шаблони
  • Боите може да се мешаат меѓусебно
  • Се фиксираат во рерна или со пегла
  • Боите се перат во машина до 60°C, Glitter Magic до 40°C

Уште само 1 на залиха

Се согласувам со условите за замена и враќање на производ